Wycieczka: Petersburg i Kraje Bałtyckie
Dostępność: brak towaru
Cena: 500,00 zł 500.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Wycieczki
Kod produktu: 500-petersburg
Opis

Wycieczka do Petersburga

Zapraszamy Państwa do udziału w niesamowitej wycieczce do Petersburga, podczas której czeka Państwa wiele niesamowitych atrakcji przewidzianych w planie wyjazdu. Wycieczka do Petersburga to doskonała okazja, żeby zobaczyć niesamowite historyczne miejsca, osnute wieloma legendami. Kościół Piotra i Pawła, letnia rezydencja cara Piotra Wielkiego - to tylko niektóre z licznych punktów, które czekają na wycieczkowiczów. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym planem wycieczki.

 

ORIENTACYJNY PROGRAM WYCIECZKI
KRAJE BAŁTYCKIE – ST. PETERSBURG

 

POZNAŃ – RYGA – TALLIN - SANKT PETERSBURG - CARSKIE SIOŁO – PETERHOF – WILNO – POZNAŃ

 

W 2023 r nie organizujemy. 

Wyjazd z Poznania 

Powrót do Poznania w nocy 

 

 

Wycieczki Petersburg - Ryga1 DZIEŃ - Zbiórka uczestników wycieczki do Petersburga w Poznaniu (parking przy basenie na ul. Chwiałkowskiego). Wyjazd ok. godz. 6.00, przejazd przez miasta polskie do uzgodnienia. Ok. 1000 km. Przyjazd do Rygi ok. godz. 22.00, zakwaterowanie i nocleg w hotelu. Po drodze kilka przystanków, również na obiad.
2 DZIEŃ - Śniadanie. Zwiedzanie Rygi z miejscową przewodniczką, starówki ryskiej z gotyckim kościołem św. Piotra, ratuszem (siedziba władz miejskich), Domem Bractwa Czarnogłowych. Mała i Wielka Gildia Kupiecka, mury miejskie, baszta prochowa i brama szwedzka, katedra katolicka św. Jakuba, parlament, zamek (siedziba prezydenta kraju) i katedra luterańska (największa w krajach bałtyckich). Zespół kamieniczek secesyjnych. Czas wolny. Ok. godz. 16.00 wyjazd do Tallina (ok. 300 km). Po drodze obiadokolacja, przyjazd do Tallina ok. 21.00, zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

 

Wycieczki Petersburg - Tallin3 DZIEŃ - Śniadanie. Kilkugodzinne zwiedzanie niezwykle bliskiego kulturowo Helsinkom Tallina z miejscową przewodniczką. Zwiedzanie parku Kadrioru z pałacem, spacer starówką (z przepiękną zabudową gotycką) dzielącą się na Górne Miasto ze średniowiecznymi murami obronnymi oraz dwie średniowieczne wieże „Długi Herman” i „Gruba Małgorzata”. Zamek Tompea (siedziba rządu i parlamentu), prawosławny sobór Aleksandra Newskiego, katedra luterańska Toomikirk, Pole śpiewu. Czas wolny. Ok. godz. 15.00 wyjazd do Petersburga (ok. 350 km). Po drodze obiadokolacja i przejazd przez granicę Estonia-Rosja.W Sankt Petersburgu późnym wieczorem ok. 23.00 zakwaterowanie na 5 noclegów w hoteliku.

 

Wycieczki Petersburg - Pałac Zimowy4 DZIEŃ - Śniadanie. Zwiedzanie wnętrza Pałacu Zimowego (Ermitaż) z przewodnikiem ok. 20 Euro – jedno z najsłynniejszych muzeów świata, w którym zgromadzono ponad 3 mln dzieł z różnych epok. Po południu zwiedzanie Gmachu Admiralicji, Gmachu Sztabu Generalnego, Pałacu Marmurowego, a także Cypla Wyspy Wasilewskiej, twierdzy Pietropawłowskiem, Nadbrzeża Uniwersyteckiego i Pałacowego Placu Senackiego ze słynnym pomnikiem Piotra I – Miedziany Jeździec. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg. Możliwy rejs nocnym stateczkiem po Newie oraz kanałach, pod podnoszonymi mostami – Wenecja Północy (koszt ok. 10 Euro.)

 

Wycieczki Petersburg - Bursztynowa komnata5 DZIEŃ - Śniadanie. Ok. 30 km Przejazd do Carskiego Sioła (miasto Puszkina oraz rezydencja carów rosyjskich). Zwiedzanie wnętrza Pałacu Katarzyny ze słynną Bursztynową Komnatą oraz zespołu parkowego z przewodnikiem (koszt ok. 20 Euro).
Przejazd do Pawłowska ok. 10 km - letnia rezydencja Cara Pawła. Zwiedzanie zespołu parkowego i pałacu (jeśli zdążymy, koszt ok. 10 Euro).
Obiadokolacja i powrót na nocleg. Z uwagi na białe noce możliwość spacerowania dla osób, które nie czują potrzeby snu.

 

Wycieczki Petersburg - Peterhof6 DZIEŃ - Śniadanie. Ok. 40 km przejazd do Peterhofu - byłej letniej rezydencji carskiej Piotra I Wielkiego, położonej nad Zatoką Fińską (rezydencja swoim przepychem przewyższa Wersal). Zwiedzanie Parku Dolnego (ok. 10 Euro), gdzie zbudowane są atrakcyjne fontanny i kaskady. Pałac można zwiedzić za dodatkową opłatą 10 Euro. Obiadokolacja i powrót do hotelu. Z uwagi na białe noce możliwość spacerowania dla osób, które nie czują potrzeby snu.

 

Wycieczki Petersburg - Cerkiew Spas na krowi7 DZIEŃ - Śniadanie. Zwiedzanie miasta, Cerkwi „Spass na krowi”, Soboru Św. Izaaka, Soboru Smolnego.
Zwiedzanie Fabryki Porcelany i muzeum porcelany ok. 10 Euro. Możliwość zakupu pamiątek. Powrót na obiadokolację, czas wolny na zakupy. W jeden z wieczorów możliwość pójścia do Teatru na balet lub operę. Repertuar teatralny podam wiosną.

 

Wycieczki Petersburg - Wilno nocą

8 DZIEŃ – Śniadanie. Po śniadaniu wyjazd z Petersburga i przejazd w kierunku Wilna na Litwie (ok. 900 km). Po drodze obiad. Granica Rosyjsko-Estońska ok. 160 km od Petersburga. Zakwaterowanie w hotelu w centrum Wilna.

 

9 DZIEŃ - Po śniadaniu kilkugodzinne zwiedzanie miasta: Kościół Piotra i Pawła, Ostra Brama, stare miasto, Katedra, Cmentarz na Rosie z miejscową przewodniczką. Czas wolny, obiad i wyjazd do Polski (ok. 800 km).

 

Przyjazd do Poznania w nocy z 05/06 lipca ok. godz. 2.00-3.00.

 

Pokoje zawsze dwuosobowe z łazienką lub inne na żądanie.
Dopłata za pokój jednoosobowy 500 zł.
W Rydze, Tallinie, Wilnie zakwaterowanie w hotelu.
W Sankt Petersburgu zakwaterowanie w hoteliku (jest to kamienica wyremontowana i przerobiona na pokoje hotelowe z łazienką), w samym centrum miasta, przy Newskim Prospekcie.

W Petersburgu możliwa zmiana kolejności zwiedzanych obiektów.

 Ze względu na epidemię wycieczki w 2020 roku są odwołane.

Koszt objazdowej wycieczki do Krajów Bałtyckich i Petersburga został skalkulowany na kwotę

2400,00 zł, plus 50,00-100,00 zł na wizę i zawiera:

 

  • wiza do Federacji Rosyjskiej.
  • przejazd komfortowym autokarem (barek, DVD, klimatyzacja,)
  • 8 noclegów, 8 śniadań, 3 obiadokolacje,
  • opiekę miejscowych przewodników polskojęzycznych w Rydze, Tallinie, Sankt Petersburgu i Wilnie,
  • opiekę pilota na całej trasie,
  • ubezpieczenie w Rosji na kwotę 30 tyś. Euro.

 

Koszty wstępów do odwiedzanych obiektów np. Ermitaż, Bursztynowa Komnata uczestnicy pokrywają we własnym zakresie (ok. 60-80 Euro).

 

Dokumenty potrzebne do uzyskania wizy rosyjskiej, paszport ważny jeszcze co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu do Rosji, to znaczy do końca grudnia 2020 r.

 

Zdjęcie w wersji elektronicznej należy dostarczyć najpóźniej na miesiąc przed początkiem wycieczki.

 

Rezerwacja wycieczki do Petersburga do 20 maja pod numerem telefonu 61 874 96 54, kom. 602-656-525.

Prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 500 złotych, w tytule przelewu podając hasło "Wycieczka do Petersburga 2020 r." oraz swoje imię i nazwisko.
Numer konta: 97 1020 4027 0000 1502 1318 4231 (PKO BP)

 

 

Opinie o produkcie (1)

9 marca 2019

Wspaniałe super zorganizowane aż chce się jechać po raz kolejny polecam

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl