Firma Galinex prowadzi od 2004 roku sprzedaż hurtową i detaliczną produktów porcelanowych z Cesarskiej Manufaktury Porcelany. Jesteśmy jedynym na polskim rynku certyfikowanym dystrybutorem porcelany Imperial Porcelain Manufacture, która może poszczycić się 200 letnią tradycją tworzenia porcelany. Posiadamy wybór ponad 900 produktów z porcelany tradycyjnej i kostnej. Oferujemy serwisy do herbaty i kawy, czajniki i dzbanki, talerze i półmiski, filiżanki ze spodkami, kubki, szkło oraz figurki zwierząt i postaci. Dodatkowo mamy w swojej ofercie serwisy herbaciane i kawowe, talerze naścienne i figurki porcelanowe z Fabryki Porcelany Dulevo.

 
Historia carskiej porcelany

Logo ŁomonosowHistoria fabryki "Łomonosow"

Cesarska Manufaktura Porcelany ( z ang. Imperial Porcelain Manufacture ) znana również pod nazwą Fabryka Porcelany Łomonosowa, jest producentem ręcznie malowanej ceramiki w Sankt Petersburgu w Rosji. Została założona przez Dmitrija Iwanowicza Winogradowa w 1744 roku jako pierwsza w Rosji i trzecia na świecie. Pomysłodawczynią powstania fabryki była Elżbieta-córka cara Piotra I, który wiele lat wcześniej gościł na dworze drezdeńskim i zachwycił się porcelaną miśnieńską. Za rozkwit porcelany rosyjskiej uważa się "złoty wiek" za panowania carycy Katarzyny II. "Białe złoto Północnej Palmiry. Bielą podobna do nefrytu, delikatnością do papieru, blaskiej do lustra, dźwiękiem do cymbałków.".Tak pisali poeci o tej porcelanie. Wyroby z tak rzadkiego i tak drogocennego materiału można było zobaczyć tylko na stołach panujących w Europie rodów. Nazwa dzisiejsza tzn."cesarska" wywodzi się z tego okresu. Do 1917 roku manufaktura należała do rodziny Romanowów. Po zniesieniu monarchii trafiła w ręce bolszewików i została przemianowana na Państwową Fabrykę Porcelany.W 1925 roku, z okazji jubileuszu 200-lecia Rosyjskiej Akademii Nauk, nadano jej imię jego założyciela i stała się Leningradzką Fabryką Porcelany Łomonosowa. Jej najbardziej znany wzór, kobaltowa siatka, pojawił się po raz pierwszy na porcelanie w 1949 roku. W 1993 zakład został sprywatyzowany. Obecnie jako spółka akcyjna IPM produkuje około 4000 wyrobów od serwisów stołowych po figury wzorowane na replikach twórców rosyjskich z kolekcji muzealnych od XVIII do XX wieku. Przedmioty zdobione są techniką malarstwa nadszkliwnego i podszkliwnego, przy użyciu farb z metali rzadkich i szlachetnych. Eksportowane są bezpośrednio lub pośrednio przy pomocy ponad 30 firm dystrybucyjnych z całego świata.

 


                            Historia fabryki "Kuzniecow"

Fabryka porcelany w Dulowie pod Moskwą została założona w 1832 roku przez kupca Kuzniecowa, który w ciągu 20 lat sprawił, że stała się największą fabryką porcelany w Imperium Rosyjskim. Porcelana z tej fabryki zawsze wyróżniała się wdzięczną prostotą.
Oślepiająca biel zawsze pięknie współgra z pozłoceniem i blaskiem glazury. Dla lepszej sprzedaży i odróżnienia od Petersburskiej porcelany postawiono akcent na kolory bardziej żywe i jaskrawe, z motywami folkloru i tradycji narodowej. W ciągu 170 lat zaszły wielkie zmiany w fabryce. Dzisiaj pracuje w niej około trzech tysięcy ludzi w systemie trzyzmianowym. Jest również jedną z największych fabryk porcelany w Europie, produkującą dla bardziej i mniej wymagających klientów. Wyroby podmoskiewskich artystów były wyróżnione wieloma nagrodami. Kilka figurek, w tym również obecne logo "Sokół" otrzymało nagrodę Grand Prix na targach porcelany w Barcelonie w 1958 roku. Produkty Kuzniecowa znajdują się w wielu muzeach i są kupowane przez wielu kolekcjonerów na całym świecie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl